Trzech kierowców wpadło w powiecie sandomierskim - jeden miał blisko promil

Trzech kierowców wpadło w powiecie sandomierskim - jeden miał blisko promil

Poranna akcja „Trzeźwy poranek” w powiecie sandomierskim zakończyła się zatrzymaniem trzech kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sandomierskiej komendy sprawdzili stan trzeźwości blisko 100 kierujących. W trzech przypadkach wynik nie zostawił wątpliwości.

45-latek zatrzymany w Skrzypaczowicach prowadził ciężarową Scanię i miał w organizmie blisko promil alkoholu. W Krowiej Górze policjanci zatrzymali 42-latka jadącego Nissanem - badanie wykazało ponad pół promila. Trzeci z kierujących, 69-latek za kierownicą Volkswagena, jechał przez Skrzypaczowice drogą DK79 z ponad 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszyscy trzej stracili już prawo jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd, a sprawa będzie oceniana w świetle przepisów Kodeksu karnego. To właśnie sąd określi później wymierzoną karę za prowadzenie pojazdu po alkoholu.

Sandomierska Policja mówi stanowcze „NIE!” nietrzeźwym kierującym.

Policja po raz kolejny pokazała, że nawet krótka poranna kontrola potrafi wyłuskać kierowców, którzy wciąż lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa. Trzech zatrzymanych po jednym sprawdzeniu to mocny sygnał, że problem jazdy po alkoholu nadal nie odpuszcza.

na podstawie: Komenda Powiatowa Policji w Sandomierzu.